מה אתם מחפשים מה בצימר? איזור ישוב מחיר מקסימלי
בחר מה אתם מחפשיםselect
מה בצימר?select
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect
מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...

צימרים נגישות לנכים


אחד הקשיים של עולם הצימרים הוא נושא הנגישות. בניגוד לענף המלונאות, ישנו אחוז גבוה של צימרים שאינם יכולים להציע נגישות טובה עבור נכים. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי בתי מלון הם מבנים גדולים בעלי מתקנים שונים אשר מסוגלים להתאים עצמם בקלות לנגישות. 
צימרים, לעומת זאת, הם מטבעם מבנים בודדים אשר הוקמו על ידי אנשים פרטיים. בשל עובדה זאת, ובשל העובדה כי צימרים מותאמים לבילוי שהוא כמה שיותר קרוב לטבע, ישנם צימרים רבים שאינם מאפשרים נגישות נוחה לנכים. 

החופש לנוע: בשנים האחרונות חל שינוי ואפשר אף לומר "מהפך" בתחום המודעות הציבורית לנושא של נגישות. מה שהיה בעבר נחלתם של מוסדות ציבוריים בלבד, הפך למודעות כללית לכך שלנכים מגיעה האפשרות לעשות כל דבר מבלי להיות מוגבלים על ידי תכנון ובנייה לקויים. 

לפיכך, עשו בעלי צימרים רבים שינויים משמעותיים באופן האירוח שהם מציעים בכדי שגם אנשים בעלי מוגבלות בתנועה יוכלו לבוא, לבקר וליהנות במתחם הצימרים שלהם. כיום צימרים רבים מתהדרים בכינוי: נגיש לנכים, ובעת חיפושכם באינטרנט אחר צימרים, אתרים רבים לוקחים בחשבון קטגוריה זאת, וניתן לבצע חיפוש פרטני אחר צימר בעל נגישות לנכים. 

יחד עם זאת, לא כל צימר שמתיימר לטעון כי הוא נגיש לנכים, אכן נגיש. ישנם צימרים רבים שטוענים שהם כן אך הם לא, וגם כמה כאלו שנגישים אך לא במאת האחוזים. 
אז ראשית, כמובן שחשוב שתהיה נגישות של כסא הגלגלים עד פתח הצימר. כלומר, חניית הרכב צריכה להיות צמודה לפתח הצימר. במקרים רבים, מעדיפים בעלי הצימר שהרכב של המבקרים יחנה רחוק מהצימר עצמו, כדי ליצור תחושה יותר טבעית. בין החנייה לפתח הצימר עשויים להיות מדשאות וצמחייה שאמנם נותנים לצימר חזות יפה ועליזה יותר, אך מגבילים את התנועה של הנכה מהרכב אל פתח המבנה. יש לקחת בחשבון שגם אם יש שביל עליו יכול לנוע כסא גלגלים, אין זה אומר שהוא נוח בהכרח, אדרבא אם הוא רחוק, או עובר דרך עליה או ירידה. צימרים רבים נשענים על צלע הר, וגם דרך קצרה עשויה להיות קשה אם היא בעלייה. 
בנוסף לנגישות לתוך הצימר, חשוב מאוד לוודא כי ישנה נגישות מקסימלית בשימוש במתקני הנוחיות. כמובן שכל מדרגה בצימר היא אסון, אבל גם אם הגישה אל השירותים היא נוחה, צריך שהמתקן יותאם היטב לשימוש נכה. החלל סביב האסלה צריך להיות גדול דיו וצריכות להיות ידיות לאחיזה נוחה. 

על אף כל זאת, ישנו הבדל בין צימר נגיש לנכים, לצימר שהוא עדיף לנכים. אמנם נגישות ומתקנים ראויים חשובים, אך חשוב לוודא כי הצימר, אליו אתם מגיעים, גם מספק אפשרויות הנאה ונופש ראויים עבור נכה. אטרקציות סטנדרטיות שמציע צימר צריכות להתאים גם לנכה. מה לגבי גישה לג'קוזי ולבריכה? האם כל אלו נגישים עבור הנכה? האם מתקני המטבח השונים נמצאים בגובה כזה שגם אדם עם מוגבלות יוכל ליהנות מהם כפי שעשה בביתו? ובכלל, יש לשאול את עצמנו, אם בסביבת הצימר ישנן אטרקציות שיתאימו לנכים, כגון מסעדות עם נגישות, אתרים תיירותיים נגישים ועוד. 

אז אמנם יש צימרים רבים שמציגים את עצמם כצימרים עם נגישות, אך מאחר שמדובר בענף פרטי במיוחד, לא כל אחד מבין את המשמעות העמוקה של "נגישות". כדאי ורצוי לדבר עם בעל הצימר בטרם בוחרים צימר עם נגישות לנכים. אין די בסמל באתר האינטרנט כדי לוודא כי המקום נגיש, יש לוודא כי לבעל הצימר יש תודעה ברורה ומובהקת לאירוח של אנשים בעלי מוגבלויות, רק כך תוכלו לוודא כי תגיעו לחופשה וגם תיהנו ממנה.