מה אתם מחפשים מה בצימר? איזור ישוב מחיר מקסימלי
בחר מה אתם מחפשיםselect
מה בצימר?select
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect
מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...

מנעולן לבית מלון

כיום, אפשר למצוא ברוב בתי המלון מנעולים חשמליים המופעלים על ידי כרטיס מגנטי חכם. האורח בחדר מקבל שני כרטיסים המהווים מפתחות לכל דבר. את הכרטיס, הדומה במראהו ובגודלו לכרטיס אשראי, מכניס האורח לתוך חריץ מיוחד במנעול הדלת, והדלת נפתחת לרווחה. לשם נעילת הדלת לרוב אין צורך לבצע שום פעולה, אלא פשוט לצאת מהחדר ולסגור את הדלת. אך מה קורה כאשר האורח יוצא מהחדר ללא הכרטיס, או מאבד את הכרטיס? כאן מגיע לעזרה המנעולן של בית המלון, אותו בעל מקצוע אשר יודע לפרוץ מנעולים. 

מנעולן הוא איש מקצוע אשר תפקידו לפרוץ דלתות בזמן צרה או מצוקה, וגם להחליף מנעולים כשיש צורך- למשל אחרי פריצה לבית, או אחרי גניבת מפתחות הדיירים. אך במלון לרוב העניין שונה. את המנעולים החשמליים אי אפשר לפרוץ באמצעים המקובלים- שום מברג או פטיש לא יעזרו, ולשבור את דלת החדר זו לא אופציה מבחינת בית המלון. לכן השתכללו המפתחות החשמליים, וכיום יש מפתח - על, שפותח את כל החדר באמצעות קוד זיהוי אלקטרוני מיוחד. 

אולם כאן לא הסתיימו השכלולים, וכיום יש למפתחות האלקטרוניים בבית מלון פונקציות נוספות. חוץ מהמנעולן בבית המלון, שהוא אדם שהימצאותו מובנת ונדרשת, גם לאנשי צוות אחרים יש מפתחות אלקטרוניים שונים. למנקה יש מפתח שאיתו היא יכולה להיכנס ולנקות את החדר, גם לאיש הביטחון יש מפתח ולאנשי צוות אחרים נוספים. המפתחות האלקטרוניים שומרים את הנתונים האלו- וכך בית המלון יכול לדעת מי נכנס לאיזה חדר, מתי, ולשער לאיזו מטרה. אם עד היום מנקה הייתה יכולה להיכנס לחדר למרות שניקתה בו כבר, הרי שהיום פעולה שכזאת תעורר חשד, ויבדקו מה היא עשתה שם. 

ומה יהיה עם אותם אורחים מפוזרים שנוטים לאבד את המפתח לחדרם? כמובן שהמנעולן בבית המלון יבוא לעזרתם ויפתח את החדר, אך מה יעשו לאחר עזיבתם? הרי אם יישאר בידם המפתח, ולמעשה הם לא איבדו אותו, הרי שהם יוכלו לחזור על דעת עצמם ולהיכנס לחדר בכל שעה שירצו. כאן המפתחות החשמליים הם בעלי ערך ויתרון של ממש על פני המפתחות הרגילים של פעם. פשוט משנים את הקוד האלקטרוני של אותו החדר, והמפתח הישן הופך לחסר ערך. מבחינת עלות המפתחות, כיוון שבתי המלון רוכשים כמויות גדולות מאוד של מפתחות, ומבחינת החומר מדובר על פיסת פלסטיק פשוטה וקטנה בלבד, גם העלות קטנה לעומת מפתחות מתכת של פעם.